danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 25 pounds of turkey for $26.25. What is the cost per
pound?

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

$1.05 Per Pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
tiiara
tiiara tiiara
  • 03-12-2020

Answer: $1.05/pound

Step-by-step explanation:

$26.25 / 25 = $1.05

Answer Link

Otras preguntas

explain how 18 is an even number
What does the Bill of Rights list, and why was it an important part of getting the Constitution approved?
Your sister is considering two different shapes of her garden. One is a square with side lengths of 3.5 meters, and the other is a circle with a diameter of 4 m
2-3/4x=1/8x+9 with the work shown
What would be the magnification of a specimen viewed with a compound light microscope that has an objective power of 40x and an ocular lens power of 10x?
the United States government can be described by all of the following EXCEPT which one
Can your explain it to meet plaza im confussed
What is a basic requirement that a scientific hypothesis must have?
What is the answer to 52-x²+x=10?
four examples of how to test a hypothesis