Amloggins Amloggins
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost 5.04 how much does 1 orange cost

Respuesta :

thatgirl00
thatgirl00 thatgirl00
  • 02-12-2020
$0.42 I think that is the answer
Answer Link

Otras preguntas

change to a sentence using "one of" is always followed by the plural ... sam is a very generous person ( my building)​
When I sent to bring influences the girl of the money supply it is caring out
Which is a major flaw in the electoral college system? A. Many electors do not cast their votes as they are required to do by law B. Many elections end up bein
If the radius of the circle was doubled what effect would it have on the area
In the late nineteenth century, all of the following were considered examples of the hazards of industrial life except? A. Floating lint B.Repetitive movement
The equation yˆ=−2.58x+566.67 models the distance a driver can see in feet, where x is the age of the driver in years. According to the regression equation, h
Which are three risky behaviors that led to the current epidemic of sexually transmitted infections? avoiding drugs, abstaining from sexual activity, and seekin
A florist has 40 tulips 32 roses 60 daisies and 50 petunias.Draw a line from each comparison to match it to the correct ratio
Which of the following describes the state of affairs after conditioning? a.CS-CR b.US-CR c.CS-UR d.US-UR
Which inequality is equivalent to