caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Charity has swollen glands and a bright red tongue. She has: pneumonia tuberculosis scarlet fever whooping cough
Conquistadors were interested in obstaining what three things
Emotions are reactions triggered by events or thoughts.
which is a reason democracy failed following most latin american revolutions
____ is a layer of fat cells that insulates most axons and speeds up the transmission of nerve impulses.
Verbals ending in -ing and used only as nouns are _____. participles infinitives gerunds inflections
While many Russian soldiers were on the front during World War I, most of those who remained behind responded to the February Revolution by
Which of the following best defines diction? A. simile B. symbolism C. word choice D. dialogue
5/6 in simplest form
Pablo is training for a marathon . He ran 5 4/8 miles on Friday 6 5/8 on sat and 7 4/8 on Sunday how many miles did he run A. 1 5/8 B. 12 1/8 C. 19 4/8 D. 1