Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

I have 300 beads. My sister has 60 more beads than I did. How many beads do my sister and I have altogether?​
A rectangular equation that is not a function will not be a function in any coordinate system. True or false ?
suppose a new cancer treatment was given to a sample of 300 patients. The treatment was successful for 210 of the patients. Assume that these patients are repre
Plz help me i dont know what to do
HELP!!! WILL MARK BRAINLIEST !! PLEASE GIVE A DETAILED ANSWER! Read the passage below. Then answer the question that follows using information and evidence fro
Which of the following is right ?
identify the region held by Britain that helped it control the shortest route from Europe to Asia.
why nitro group is called an ambident group?​
15. Writing in paragraph form is called....A novelB. plotC. short storyD. prose​
An object is dropped (starting velocity =0 m/s) from a height of 60 meters. Using the approximate value of 10 m/s2 for gravitational acceleration at what veloci