makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

a fish tank is : 16 in Height : 10 inWidth : 8 in how many gallons is it ? NEED HELP ASAP​
Urgetttttttt!!!!!!! On his way to work each day, Steve encounters one traffic light. He records the color of the light each day by marking "G" for green and "R"
Graph the equation y=4x+1 by plotting points.
X 2.3.3-PSA planet has a surface temperature of 803° Fahrenheit. What is this temperature in degrees Celsius?The formula used to convert from Fahrenheit (F) to
In which parking situations should you use your parking brake? A. only when you're parking on a hill B. only when you're parking on flat ground C. always D. onl
Please answer this question now now correct
Which of the following are accurate descriptions of the distribution below?
Which case allowed for the incorporation of the rights described in the Second Amendment? O A. Mapp v. Ohio O B. McDonald v. Chicago O c. Gitlow v. New York O D
Read and choose the option with the correct answer.
1.) Which movie had the Lower Q3 as shown in the box plot? Movie A Movie B Both about the same