kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was a contributing factor in the economic crisis of 2008
A vision frees people from the mundane by providing them with a challenge that requires them to give their best.
Please help ASAP! Why did thousands of Jewish people leave Germany in the late 1930s? A) to establish an independent Jewish nation B) to avoid the persecu
Rick is in his early sixties. a few years ago he had planned to retire by the time he was sixty, but when the time came, he decided to continue working. in fact
The endosperm is a unique tissue to ______. 1.Animals 2.Plants 3.Fungi 4.All Of The Above
Select the sentence that uses the semicolon correctly to separate independent clauses. A. The university student center opened for only two​ hours, clearly; th
Why was the establishment of Israel, the Jewish homeland, controversial? (1 point) Because the region lacked resources Because Palestinians were already living
How can x + 3 = −2x + 5 be set up as a system of equations
What were the majority of Japanese Americans contained during world war ll
What was the name given to the banning of alcoholic beverages?