jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

What dose this equal 8n - 3 = -53
preeee pointssssssss​
Graphite is a soft, dark material often used as a lubricant and to make pencil lead. Diamond is often a clear, hard crystal. Which of the following best explain
Please someone help !!!!!! I will give brainliest !
to recognize users across different devices, what is required for user id?
HELP!!! The town council votes to construct an energy plant on the bank of a large river. It uses river water in its cooling tanks and releases the wastewater b
Sasha can mow of an acre of grass in 45 minutes. How many acres of grass does Sasha mow per hour?
1. balmy chilly a. having the quality of b. study of c. against d. together
Independence Hall in Philadelphia was important because _____.
NEED HELP BADLY!! A car with an initial velocity of 22 m/s is accelerated at a rate of 7.3 m/s/s for 6.8 seconds. What is the cars final velocity?