Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

write an equation using an exponent that would express the 100 year total rainfall
proteins are build inside these
Which example best demonstrates the relationship between temperature and pressure? bubbles forming in dough when it is heated bubbles on a pizza popping when th
how do you make a thesis more specific? I'm trying to write a reading response paper.
In the gas laws lab, you changed temperature to change __________. weight and volume volume and pressure mass and volume gravity and volume
an entity that is organized according to state or federal statutes and in which ownership is divided into shares of stock is a. a)proprietorship b)corporation c
10 gallons equals how many liters
Of the following groups—adenine, ribose, and phosphate—which are changed during the processes that convert among ATP, ADP, and AMP? Which group or groups does n
why does achebe use dialect in his story?
Could you help me with these questions