wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the cause of weathering
Which lighting direction is often the best for photographing a butterfly’s wings? Frontlighting Backlighting Sidelighting All produce the same effect
Respuesta de 17 entre 264. 31
Which of the following is a main contribution of the Spanish?a.cattle ranching in the Southwestb.purchase of Manhattan Islandc.strong fur trading industry
Use exponents to write prime factorization of 36
20). 5r=22 21). X/4= -9 22). 3x -5= 13 23). 1/4d + 2=3 24). -21-5x=64
which of the following equalities is not correct? use the table above to help you. a) 100 cg = 1 g b) 1000 mm = 1 m c) 1 cm^3 = 1 ml d) 10 kg = 1 g
8. You are planning to use a ceramic tile design in your new bathroom. The tiles are blue-and-white equilateral triangles. You decide to arrange the blue tile
A 1.0-kg block and a 2.0-kg block are pressed together on a horizontal frictionless surface with a compressed very light spring between them. They are not attac
Find the slope of the line 2x+5y=-3.