KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How are the numbers 579 and 597 different
How do I do this answer in a destructive property? -3 (n-4)
Motor nerve neuropathy is characterized by:
What was the first ethical religion to arise in history
nyatakan 3 per 10 dalam perpuluhan
What is the density of a substance with a mass of 45.00 g and a volume of 26.5ml?
step for solving this problem 15=0.5n
Express the set of real numbers between but not including 2 and 5 as follows.
Specific processes must take place within the cell for protein synthesis to occur. mc019-1.jpg Which occurs during translation but not during transcription? A
use contingency in a sentence