lele55
lele55
01-10-2016
Mathematics
contestada
If 32 oz are $6 how much would 1oz cost
Respuesta :
Neuron
Neuron
01-10-2016
If you would like to know how much 1 oz costs, you can calculate this using the following steps:
32 oz ... $6
1 oz ... $x = ?
32 * x = 6 * 1
32 * x = 6
x = 6 / 32
x = $0.1875
The correct result would be $0.1875.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
A .What is the difference between fossils fuels and nuclear fuel ?B .Explain why it is important for us to find alternatives to fossil fuels to meet pur ene
Casey pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. What is the price per pound of salmon?
How do you simplify [tex]\frac{8}{9^{0} }[/tex]
After independence Mexico made it easier for settlers to come east in order to increase
James and Aiesha are planning a wedding reception at the Grand Ballroom of the Marriott. It costs then a base fee of $2,000 plus $50 per guest. If their budget
I need help same question help meeee it's the picture just give me all the answer if you can
How many centigrams are in 1 gram? Use the metric table to help answer the question. Metric Table kilo- hecto- deka- unit deci- centi- milli- 1,000 100 10 1 0.1
Figure ABCDEF was reflected across the line y = –x to create figure A'B'C'D'E'F'. On a coordinate plane, a 6-sided figure has points A prime (negative 2, negati
Which religion began in Rome? Judaism Christianity Protestantism Islam
Jim and Krutika win some money and share it in the ratio 5:2. Jim gets £25. How much did they win in total?