C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

The excitation of an electron on the surface of a photocell required 5.0 x 10 –27 J of energy. Calculate the wavelength of light that was needed to excite the e
Which atom has the largest atomic radius? (1) potassium (3) francium (2) rubidium (4) cesium
Who lived in America before the Europeans arrived?
Log (10-4x) = log (10-3x)
The Federalist Papers supported the passage of the U.S. Constitution. Name one of the writers.
In what month do we vote for President?
which is understanding of classification an important skill
The coefficients in a balanced chemical equation represent (l ) the mass ratios of the substances in the reaction (2) the mole ratios of the substances in the r
True or False The segments shown below could form a triangle. A_________C is 6 C_____B is 5 B_____________A is 8
Who was President during World War I?