bthompsonaz
bthompsonaz bthompsonaz
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

fruit costs $4/pound; granola bars are $1 each. You have a budget of $48. You need at least 10 granola bars.

Respuesta :

fdsasssd fdsasssd
  • 02-11-2020

buy 12 gronal bars and 9 pounds of fruit to use you money

48-12=36/4=9

Answer Link

Otras preguntas

How are montag and Faber opposites of each other? A) montag is a firefighter, therefore it is his job to burn books. Faber used to be and English professor, and
What were the sites of three major battles the French army fought between 1805 and 1809?
Why doesn't Jean's father give money to beggars? series of 4 radio buttons He is poor himself. He fears he might catch a disease from them. If he gave to one, t
I NEED HELP PLEASE QUICK!!!
Which of these best describes what occurs during cytokinesis? A) the chromosomes are separated B) the cell begins to divide by replicating the chromosomes C)
Can someone help me with these questions??
Read the passage. And thus they fought all the long day, and never stinted till the noble knights were laid to the cold earth. And ever they fought still till
In a sale there is 25% of all prices a chair costs £45 in sale how much was it before the sale
How did the colonial army keep it self in the war during difficult year early years and what was the turning point of the war?
ratio of circumference to diameter example Plz help I need to now what it looks like.