adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

What is the sum of the geometric series in which a1 = 4, r = 3, and an = 324? Hint: cap s sub n equals start fraction a sub one left parenthesis one minus r to
What is a purpose of drawing up budgets in a business
what is the process of removing -H and -OH in order to bond together called
What causes a fire sprinkler to activate? *?
What important legal practice dates back to henry 11?
These reactions can also be reversed, breaking the large molecules into its individual molecules. what substance would need to be added in order to reverse the
A line has a rise of 6 and a slope of 1/20. Find the run of the line. Type a numerical answer in the space provided. If necessary, use the / key to represent a
the jenkins familys monthly budget is shown in the circle graph the family has a monthly income of 4800 how much money do they spend on transportation every yea
A 250-mL glass bottle was filled with 242mL of water at 20°C and tightly capped. it was then left outdoor overnight, where the average temperature was -5°C. pre
How to draw a grid of area of 12 square centimeters and a perimeter of 16 centimeters?