bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When you are doing some mindful listening what are you aware of?
Find x. 6.5 cm x 2.5 cm Y= cm
1.The Mutlidraft Reading strategy helps when reading complex texts because... 2.The Close Reading strategy helps when reading complex texts because... 3. The
Alejandra and her family are discussing how to pay for her college education. The cost of tuition at the college Alejandra wants to attend is $9,000 per year. A
Which of the following is the reason that an adult is larger than they were as a child? A. all of their cells grew larger B. their body contains more air and wa
What statements are true about leaders? Check all that apply.
how to write an article about problems facing your school​
Find the perimeter of a square when it's side length is 12
The volleyball team is having a car wash fundraiser to buy new uniforms. They spent $25 on supplies and charge $8 for every car they wash. How many cars will th
if you are converting scientific notation and vice versa how would you state it in one sentence? Correct answer i need it right now ASAP