madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

For each of the following users of financial accounting information and managerial accounting information, specify whether the user would primarily use financia
HELPPPPP PLEASE ((((10 POINTS)))))) This excerpt is from a book report written for a high school English class. Harry Potter and the Half-Blood Prince is the l
how do you simplify this ?
Identify the factors that cause technology to progress
A total of $91,000 is to be​ invested, some in bonds and some in certificates of deposit​ (CDs). If the amount invested in bonds is to exceed that in CDs by $8
Offspring grow up to exhibit many of the same characteristics as their parents because of the _______ they receive from their parents during reproduction.
Question 21 Not yet answered Points out of 4.oo P Flag question Pyramid Lake, Nevada, is described as the pride of the Paiute Indian Nation. It is a beautiful d
How many feet are in 54 inches
Para la cena como _____. Question 4 options: a) una hamburguesa y papas b) pollo y vegetales c) huevos y pan tostado d)
The graph of the equation y=-2 is a line