OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Solve for h. 6h= 7h + 5 H= ?
Solve for g. -15 + 3g = 2g g =?
if the formula was X203 what is the charge of X
Which group suffered largely negative consequences from westward migration, homesteading, and the construction of the Transcontinental Railroad? OA. Prospectors
Can someone please write me a 3 paragraph judicial opinion on any chosen case??
The radius of a semicircle is 19.6 metres. What is the semicircle's area?
Karl wants to rent a bike for at most $55. He can rent a bike for $7 per hour plus a $9.50 flat fee. Any portion of an hour is charged as a full hour. What is t
calculate the power output of a machine that lifts a 50kg crate through a height of 20.0m in one minute ​
Is this correct grammar..?..“ They putted my bottom braces on tight.” ?
Was the TV dinner was a huge step forward for American cuisine. true or false