gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

hi help :) plz don’t be rude i’ve already had to leave a acc for ppl calling me and idio.t
started a new ixl and i have no idea how to do this
Dan buys candy that costs$5 per pound. He will spend at least $35 on candy. What are the possible numbers of pounds he will buy?
how are subsides similar to tariffs
Samantha is trying to decide where to go to college. She is making a list of colleges that she might like to attend. Based on the information in the box, which
The difference between two numbers is 78. Five times the smaller is equal to 6 more than the larger. What are the numbers?
how do i find the slope of the line​
Multiply(2.3 x 10 -5) (3.1 x 10 12)
Dora is conducting a performance appraisal for Sue, one of her employees. The company's performance appraisal form asks her to rate Sue's performance on various
Click to review the online content. Then answer the question(s) below, using complete sentences. Scroll down to view additional questions. Online Content: Site