demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

a story problem that represents 1/2÷3
What strength of the continental army was significant to its ultimate victory?
Which of the following could be both a natural and a human cause of succession? a. lava flow b. overcutting c. fire d. wind
what method did the Union used to stop most of the South's cotton trade
why is "and" on this poem "to the doctor who treated the raped baby and who felt such despair is repeated?
20 point physics question! :D A solar powered car converts _________ energy into ________ energy. A) Light, chemical B) Light, mechanical C) Mechanical, light D
Ralph paid 660 for a camera at a 60% off sale. What was the original price of the camera?
the turmoil of the late 1790s led many French people to call for
76 less than the quotient of an unknown number and five is 116
. Siddhartha Gautama was born about 2,500 years ago and was a spiritual leader in India. He changed his name to Buddha, which means "The Awakened One." Which of