uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

The number of gamma rays burst equals the number of
six packs of 90 piece of candy all bags have exactly the same number of pieces of candy how many bags hold 195 piece of candy
Navor has $800 and is spending $30 per week. Rashid has $150 and is saving $20 per week. In how many weeks will Nabor and Rashid have the same amount of money?
Calculate the moles of C in 0.181 mole C6H14O.
Every glucose molecule that enters glycolysis yields 2 _______ molecules A)NADH B)DNA C)PGA D) none of the above
Select the pathway that would lead to the activation of cytotoxic t cells.
The Baltic States have made efforts to diversify their ________________. a. economies c. arts and culture b. population d. religion
. Describe what would happen if we removed all the plants from a food chain. (4 points) writing part 4. Explain how energy is transferred in a food web. (4 poi
PLEASE ANSWER If The Fed reduces interest rates will banks make more loans or fewer loans?
An object traveling 200 feet per second slows to 50 feet per second in 5 seconds. Calculate the acceleration of the skateboard