brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Plz help if possible
Which event on the American Timeline are examples of the Industrial Revolution? (you can choose more than one answer) - the 1807 invention of the steam boat -
How does sound travel through a medium? Sound does not move through a medium. Particles move in a circular motion. Particles vibrate perpendicular to the direct
Plz help if possible
How does the storyteller use the creation story to help explain observable facts about the natural world as well as specific cherokee traditions and beliefs
Why did the Ancient Greek seek advice from oracles
Which of the following is not an example of a symbol? a word a picture an object an opinion
Medications that are legal and use properly have no risks or side effects
? Complete the question with the correct question word: ¿_______ es la hermana de Marcos? 1.Dónde 2.Cuáles 3.Quién 4.Qué
Why is it important for the pH of blood to remain constant?