alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

What did the Europeans hope to gain by finding a sea route to Asia?
what is equilibrium reached
If the house of representatives and senate cannot agree on the content of a bill, it is sent to what type of committee?
a number between 0 and 1 is written in scientific notation.what is true about the exponent explain plz how u got the answer
You are driving on a slippery highway, and your car starts to skid sideways at highway speed. You should
Which factors combine to form an authors purpose
A favorable balance of trade exists when a country a. imports more than it exports. b. exports more than it imports. c. sends out more cash than it takes in. d.
What treatment approach is based on freud's theories?
Which is a complex sentence? A) Examples of intervention are summer school, after school, Saturday classes, special classes during the school day, and tutoring.
Edward titchener was concerned primarily with the discovery of what