mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

are any concentric circles shown?
how many real number Solutions does the equation have in 0 equals -7x ^ 2 + 6x + 3
A box in the shape of a right rectangular prism has a length of 8.5 inches a width of 4.5 inches and a height of 3.75inches what is the volume in cubic inches o
adverb clause and what is the meaning
I need help plzzz !!!!
15 points!! help! Review the entry from a works cited page: "All About Global Warming." Sceince 9 Nov. 2010: 1283-84. Science Online. Web. 24 may 2013. Which
U.S. personnel were first sent to South Vietnam by President a. Nixon. c. Eisenhower. b. Johnson. d. Kennedy.            Answer ASAP
what do plants use to respond to other plants and their environment
The ground tends to be warmer on a sunny day than on cloudy one . What is the primary type of thermal energy transfer that causes this? A. Insulation B. Radia
Which is the graph of PLEASE ANSWER FAST