brownmicaley
brownmicaley brownmicaley
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

if I paid 38 dollars for 2800 apples how much would one cost me​

Respuesta :

ella8325 ella8325
  • 01-06-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-06-2020

Answer:

$73.68

Step-by-step explanation:

2800 divide by 38 equals 73.68

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence contains an intransitive verb? A.) Ian sharpened his hockey skates. B.) Carla skates before school in the morning. C.) Our hockey team won the le
Which is the stronger force behind plate movement?
100 year of jrotc past present and future
what is the average of 16.5, 21.5 and 17
if 11,100 is invested at 3.1 percent interest compounded monthly, how much will the investment be worth in 19 years?
write a word problem that would require you to use 5621÷23
Lamont was expeditious in his handling of the matter. He wasted no time in getting things done. Which of these words has a meaning that's most closely related t
how can air pollutants get into your blood
What is the function of the relative pronoun in the clause? Anyone who reads the science section of the newspaper knows about the latest discoveries. A.
The sales tax on a new camera is $5.60, which is 8% of the total price.What is the price of the camera?