rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

The ratio of boys to girls in a class is 4:5 A. What fraction of the class are boys? B. What fraction of the class are girls?
O texto como nasceu a mandioca corresponde a uma narração ou a um relato
Determine which moral standard of social responsibility the business is observing. Meg's company decided to build an additional factory in a small community. Wh
Freedom of speech was restricted during World War I.
Which function is linear? y = 1/(x + 2) y = x + 2 y = 1/x + 2 y = (x + 2)/(x - 2)
Data arranged and stored in a data set
Name and draw the devices that can convert digital signal to analog.
A watercolor painting is 22 inches long by 8 inches wide. Ramon makes a border around the watercolor painting by making a mat that adds 1 inch to each side of
1 + 1 = long method pls
Classify the following triangle. Check all that apply