nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

3 plants (flora), 5 animals (fauna), 1 scavenger and 1 decomposer that live in the Namib Desert.
What does the root in admit mean? to put or place * to send to hold to drive
all of the following lines from "eve to her daughters" supports the poems of acctptance except A) "Where Adam went I was fairly contented to go" B) "I adapted
Four wire AB,BC,CD and DA each resistance 4 ohm and a fifth wire BD of resistance 8 ohm are joined to form a rectangle to which BD is a diagonal.The effective r
Which are tertiary economic activitys
Which of the following is NOT an example of the ways the media serves as a linkage institution for government? a)covering the activities of government b)reporti
Which word or words and punctuation best corrects any errors in the sentence? Watch for the stop sign this intersection is dangerous! A. sign- B. sign, C.
if you take your heart rate, a good way to recognize that you're exercising efficiently is whether or not
LessonNavigatorPrintFeedback5. what is the volume of the cube?9 in9 in
3/9 in simplest form