HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Completar las siguientes oraciones: she ___ (visit) het aunt next week. It is cold here, I ___ (close) the window. My skirt is very dirty I ___ (clean) it. Do y
Help I will be marking brainliest!!! A. 2270 feet B. 2548 feet C. 4455 feet D. 9813 feet If you can, show work. Thanks❤️
HELP ASAP!! You have a budget of $115 to spend on party gifts. Online you found shirts that cost $18 each, and the shipping and handling for the entire order is
a part of an mRNA has a sequence AAA. which amino acid is coded by AAA?​
Sam buys candy that costs $7 per pound. He will spend at least $84 on candy. What are the possible numbers of pounds he will buy?
Analyze if the given proportion is True or False: 20:10 = 2:4 A.Sometimes B.True C.False D.Maybe Other
evaluate the expression when x is 5 and y is 34
Can you please help?
x - 14 = 13 What value of x makes this equation true
Determine if the ordered pair (-4,3) is a solution of 4x - y = -13 Show ALL your work here