leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

the question below. Please help. :D
PLS HELP 50 POINTS To find the amount of water that would fill the inside of an aluminum can, which of the following formulas would you use? SA = 2 B + Ph V = l
The reaction of an acid and a base produce water and a
How might an effort to combat malaria further damage people's health? A. Draining wetlands to decrease the number of mosquitoes can reduce the amount of clean g
A (residential) area is a great place to go camping.
PLEASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
what is a goat? and a pig
Find the volume. If you have any problems please tell me thank you.
If you have an XY child do you have a son or a daughter?
What is corrosion and how to avoid the process of corrosion?​