soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When using direct quotations in your writing, which of the following should be placed outside the set of quotation marks? A. Question mark B. Period C. Semicolo
Carrying capacity is _____. the ratio of predators to prey the number of populations in a specific area the number of organisms in a population the number of or
Every mineral is an element or compound given example of a mineral that is an element and a mineral that is compound
What is one of the most important rules to remember about healthy eating? A. Eat only low-fat, low-salt foods while training. B. Eat 10 or more servings of frui
A parallelogram can have no more than two obtuse angles
What are some Non examples of cultural region
Tobacco use can negatively impact a person's health, family, and finances. True or false
The Korean war was initiated by South Korea who wanted to unify the nation. True or False?
How does the sun cause wind?
To enforce the Proclamation of 1763, Parliament passed what act/law?