sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

Please Help!! 35 Points!!! Which of the following is NOT a focus of Realism? plants and animals issues relating to class corruption real life
Which statement best describes why interpretations of history change over time? O A. Time affords greater flexibility to study more sources that support one's p
Find the missing side length (?)
how would you prove this trigonomic identity? Please show steps.[tex] \frac{ \cos( \alpha ) }{1 + \sin( \alpha ) } + \frac{ \cos( \alpha ) }{1 - \sin( \alph
The magnitude of an earthquake is a number that represents the
What is the tangent ratio for ∠A?
The simplest form of 3 cube root of 162 is a3 cube root b
which statement forms part of cell theory​
The use of fragments in a sentence creates which of the following effect
​A population that is growing exponentially in the absence of limiting factors can be illustrated by which shaped curve?