kmooreman kmooreman
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy? - A 3lbs. bag of apples for $2.99 or a 5lbs. bag for $4.99?

Respuesta :

josephnicastro624 josephnicastro624
  • 04-03-2020

IS THERE AN OPTION TO SAY THEY ARE EQUAL IF THERE IS THEN THAT IS THE ANSWER :}

Answer Link

Otras preguntas

Joel made some muffins. He gave 1\4 of the muffins to a neighbor.He took 3\8 of the muffins to school.What fraction of muffins is left?
According to the cell theory, which structure contains cells? A)blood B)water C)carbon dioxide D)chromosome
how were the original 13 colonies governed before they joined together to form one nation
68 more than the quotient of an unknown number and 54 is 72
you throw a rock straight up into the air with a speed of 11.5 m/s. How long does it take the rock to reach its highest point?
7/9w=7 what does this mean? Please help
The WTO represents more than 95% of the world's trade. True or false
Is there any disadvantage to a government placing a tariff on imported goods? No, it helps domestic consumers, firms, and workers. No, the only ones who suffer
5 sentences with word 'mordant'. Thanks!
Please help with this! Jen is deciding to get a new phone. One deal is a free phone with a two year contract, but she will have to pay the sales tax of 8% on th