desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

convert to fractional notation10 8/9​
Solve this quadratic: 2x^2 – 5x – 7 = 0
what will happen to the volume if the temperature of the gas is increased?
Which of the following is a correct formula unit of an ionic compound?
7th grade math help me plzzz
thyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyhf is so cute mwah actual questions: 1. Opinion: Do you think the E.U. is a good idea or a bad idea? Give a solid reason why you feel th
Select the correct answer. Which is the refrain of "Do Not Go Gentle Into That Good Night," by Dylan Thomas? A. Old age should burn and rave at close of day; R
Since Mary was out of milk, she had to go to the store. Jacob wanted to be in the varsity baseball team, so he practiced everyday are they compound or complex
Simplify negative 15.5 divided by 5. −3.1 3.1 −3.3 3.3
You are at a party with door prizes. One after another, names are drawn from a hat to see who gets a prize. The names are not returned to the hat, so no one get