kennediharrison kennediharrison
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Your used car payment will be $250 per month. What financial challenge do you now face?

Respuesta :

andrewsdom3
andrewsdom3 andrewsdom3
  • 03-03-2020

Answer:

debt

Step-by-step explanation:

Answer Link
lfaj83
lfaj83 lfaj83
  • 11-05-2021

D. My car payment is higher than my discretionary spending.

Answer Link

Otras preguntas

Susan buys the item listed below at a grocery store. 2 packages of chicken priced at $12.36 per package. 1/2 pound of broccoli priced at $1.98 per pound. 1gallo
table Camillo is making gourmet peanut butter and jelly sandwiches for a food challenge. What is the unit price of a loaf of bread at each store? Store A: Stor
Where is cape verde located?
Athena hiked 6 miles in 2 hours . Which of the following can be represented by an equivalent ratio ? Explain your thinking • 4 miles in 1 hour • 12 miles in 4
determine the number of sub shells and orbital in the fifth main shell​
What is the difference in mass between 3.01×10^24 atoms of gold and a gold bar with the dimensions 6.00 cm X 4.25 cm X 2.00 cm
the concept and full method
Which of these, all of which include Earth, most likely contains the most dark matter? a) Milky Way Galaxy b) solar system c) Local Group d) Virgo Cluster
what is the water cycle​
Which statements accurately differentiate between dark matter and dark energy? Select the two correct answers.a)Dark energy is the cause of the acceleration of