cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What would I put for the digit valuenumber 601,099 in the ten thousand place+
What is the relationship between rational numbers and ratios
a=(vf-vi)/t solve for tsolve for vi solve for vf
What's the verbal expression for "4(2x-7)"
convert to a scientific notation  860,000,000,000 =
What's the algebraic expression of "15 less than a number squared"?
What is 3,200,000,000,000 in scientific notation
The 10th and the 20th term of an arithmetic sequence are 10 and 40, respectively. Find its 100th term.
one egg carton holds 12 eggs .how many cartons  are you able  to fill with 60 eggs.help me please.
Tia is buying paper cups and plates. Cups come in packages of 12,and plates come in packages of 10. She wants to buy the same number of cups and plates, but pla