xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

an ice Cream truck driver determined he made 3.78 after selling 3 ice CREAM bars (using the equation y=kx) how much would earn if he sold 6 bars

Respuesta :

aliannacosta05
aliannacosta05 aliannacosta05
  • 01-02-2020
$3.78/3 bars = $1.26 per bar. $1.26 times 6 bars equals $7.56
Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of a lien when you get a secured loan?.
What is hakims job and where does he work?
A seller wants to break even after the broker’s commission of 5% and loan balance of $300,000 are paid. At what price must the house sell?
secret garden 9-10 1. what did may find disturbing about her secret garden 2. why was the robin so still when mary entered the garden for the first time 3. Exa
I need help with problem 22
Please, help! 20 points Mrs. Garcia’s class sold burgers for $1.36 each and Mr. Runner’s class sold salads for $1.65 each. Together, the classes sold 79 items
when my 8th grader friends cant even answer this welp me neither help?
Facilitated diffusion and active transport are different in that _____
Find the measure of arc MK given the exterior angle is 55
The area of an equilateral triangle plot of land is 43. 3sq m. If the land has to be enclosed by a galvanized wire 5 times ,how long wire is required?