xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Please answer asap! :) Read the sentence below and answer the question that follows. A 47-year study by scientists in Great Britain revealed that the Parus majo
How does this paragraph from President Obama's speech contribute to the development of the ideas in the passage? It encourages young people to participate in vo
this is a nice question for 69 points (nice) What's 34.5 x 2 A. 45 B. nice C. 78 D. 50
How did the slaves' treatment by Europeans compare to their treatment by other Africans?
Please answer asap! We cannot do away with the greenhouse effect completely because a. the earth would be covered with water b. the earth would be inhabited by
Final velocity will be greater than initial velocity of an object is
Sri Lanka became independent in the year _______. 1 mark
Write 0,000 000 000 098 in scientific notation.​
d. What is the difference between suspicion and discernment?​
PROOFREAD MY ESSAY PLEASE!!!I just ask some of y'all to read this essay and tell me what to fix. The read should not be long and will link it below. Please prov