sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Why was the colony of Georgia founded?
how did Darius first approach the Greeks to gain their lands
How would I use Distributive Property to solve 9 x 9?
The conflict between Palestinians and Jews in Palestine centered around a. differences in religion. b. the claim by both groups that it was their homeland. c. d
Select all that apply: Which of the following affect(s) the half-life of a radioactive substance? A. the type of isotope B. the temperature of the subst
what number is 65 percent of 74
what is the texture of halite?
What is the greatest common denominator of 81, 108, and 117?
A molecule is made up of two or more chemically bonded atoms. true or false
The mass of Hinto's math book is 4,458 grams, what is the mass of 4 math books in kilograms