iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

What could be the caused of hydronephrosis?
help please. What is the measure of angle A ?
the split that caused Protestantism and Catholicism to become separate denominations. do not give me a long answer p l z
When recording blood pressure, the systolic is recorded first. True False
Part A - Write an inequality that represents the possible depth, d, of the teacher's second dive. Part B- 1. o--------> 2. (filled circle)------> 3. <
Can some do this I'll give brainliest! Written task: “Capital Punishment is never acceptable.” Using the information from our lesson on Capital punishment, and
( a Japanese soldier snapping a chain in half , stepping on a British and American flag ) ___________________ What do you think is the purpose of this postcard?
Carla is working as a forensic investigator who specializes in specific time of death analysis. She is called into the lab to help determine the time of death f
Which prism has a greater volume? Prism.
Plsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss