idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

1 Point
Gerald has $25 to buy maps for his hiking class. Each map costs $3. How
many maps can he buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

makailaleroy734
makailaleroy734 makailaleroy734
  • 03-12-2019
The answer is 8 maps
Answer Link
juvngvbriel
juvngvbriel juvngvbriel
  • 03-12-2019
8 maps is your answer
Answer Link

Otras preguntas

23% of a number is 46 what is the number?
what greater 9.526 or 95.26
4 glue sticks cost $7.76 Which equation would help determine the cost of 13 glue sticks?
How do the circulatory system and the respiratory system work together?
1. She hasn't got a child she has got two.... a) childs b) childrens c) childses d) children e) ceailds 2. Jane..... Romanian she's American a) an b) is c) aren
Please help with this problem!!! Asap thank u so much!!!
What was the state of the many, diverse, religions in India under British rule? A. They were, for the most part, united behind a goal for independence. B. There
how many sides does a regular polygon have that has an angle of 20
What are the benefits of volunteering?
Ernest Hemingway, part of the lost generation, often wrote works related to