flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

Which words in the sentence make up the infinitive phrase? On our way to the store, can we plan to stop by the farmer's market? A. to stop by the farmer's mar
what are characteristics or traits of the bald eagle lead to the conclusion that bald eagles are predators that eat small prey
What lasting effect has the 1948 Arab-Israeli War had on the Middle East? Egypt and Israel continue to fight over the Sinai Peninsula. Islamists and secularists
Cotton gins: Select one: a. Flattened cotton b. Cut cotton from the ground c. Removed seeds from cotton d. Planted cotton seeds
Imagine you are a historian reflecting on this period in history. You've been asked to create a product that describes the Spanish American War or the building
During circular motion, the force that is perpendicular to the velocity and toward the center of the circle is the ... ?
what was darwins role on beagle
Why has The Nile River been called lifeblood of Egypt?
whats the complete subject for the below 1.Do spider have six legs or eight legs? 2. listen to the directions. 3.the man in the tall hat is a magician. 4.is t
What is a sentence with the word Evasively?