erinchewning38 erinchewning38
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the school cafeteria you could get three slices of pizza for $5.94 at this rate how much would seven slices cost in dollars and cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2019

5.94/3 = 1.98

1.98 * 7 = 13.86

It could cost $13.86 for seven slices of pizza.

Answer Link
sofietyeweirdo
sofietyeweirdo sofietyeweirdo
  • 02-10-2019

Answer:

$1.98

Step-by-step explanation:

divide 3/ 5.94

Answer Link

Otras preguntas

(F+g)(x)=(3^x+10x)+(5x-3)
Type the correct answer in each box. The mass of an object is 45 kilograms. Its weight on Earth is ____ newtons, and its weight on the Moon is ____ newtons. Gra
Record yourself speaking in Spanish. You are describing yourself. Use the vocabulary in unit 6 to describe yourself. Minimum 5 sentences, please see the require
jorden bought 3.8 pounds of turkey,2.2 pounds of cheese and 3.6
Use properties to evaluate -1/4 ( -4/5 divided by 2/3 )6
Match the correct answers with the statements. A.)Layers B.)filters C.)rotate D.)color picker adjustments 1. The Brightness & Contrast and Hue & Satura
Which of these is a physical property?
Write an equation that represents each side of the figure. Write ur equation in slope-intercept form.
pls helpppp Explain how an antenna works in an early radio.(1 point) Both fiber optic and metal cables transmit the same quality signal. However, metal cables u
4. Which part of the eye can change shape and help form an image? A 1 B 2 C 3 D 4