sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

How do I solve for x? X+6x=56
What is the solution: (9x+2)(4x^2+35x-9)=0
select the product of (3x-4)(3x4)
'for a good cause if you are determined you are able to overcome any obstacle'. explain
Which characteristic is shared by sonnets and haiku?
A movie starts at 7:00 pm and lasts 108 minutes. What time does the movie end?
Which ancient civilization is associated with the Twelve Tables, an extensive road system, and the poets Horace and Virgil?
How many hours are 180 minutes
Find 4 consecutive even integers where the product of the two smaller numbers is 72 less than the product of the two larger numbers?
If the length of each side of a square prism is ten feet. Find the total surface area of this object