tatumm34 tatumm34
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

14 ounces of olive oil for $3.59

Respuesta :

helpmepassplease
helpmepassplease helpmepassplease
  • 02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which describes the sequence of events of the development of the universe?
The term familism refers to pride in the
Which is a stretch of an exponential decay function? f(x) = f(x) = (5)x f(x) = 5 f(x) = 5(5)x
Why did Pacal the Great make a connection between his mother and the divine First Mother of the Mayan religion? To justify capturing enemies and making them sl
What is the biggest category of federal discretionary spending? B. civilian salaries C. education D. defense
How did early humans adapt in order to survive?
P4(s) + Cl2(g) mc030-1.jpg PCl3(l)
After the stock market crash, banks had plenty of cash to repay depositors. banks loaned more money to Americans. Americans calmly invested more in the stock m
Compare the decimals 180.4 and 180.40. Which comparison is correct? A. 180.4 = 180.40 B. 180.4 < 180.40 C. 180.4 > 18.40
Which of the following guidelines for using numbers in formal writing is correct?A. Numbers should always be written out.B. Numbers over 100 should be written o