moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

Use a model or paper and pencil to add. Write your answer in simplest form. 9/12 + 6/12
Solve mathematics problem in photo please! Second
Examine the following list of questions. 1. Why are kids afraid of ghosts? 2. Should I feed the raccoons that visit my trash can? 3. How does mouse color affec
Besides Texas, which states had the least part of their land inside the Texas Annexation
The boss made a schedule change. For some reason, the boss made a schedule change. A. inverted the subject-verb order B. changed sentence to a compound senten
what is equivalent to 4/4?
who is most likely suicidal and should seek help
Why is H2SO4 regarded as an ampholyte
What is the elapsed time between 10:30 p.m. and 1:15 a.m.? 3 hours 3 hours and 15 minutes 2 hours and 45 minutes 2 hours and 30 minutes
list down 2 Fisheries in Kenya