gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

What happened after europe's population increased?
A 1875 kg car moves with a velocity of 5 m/s. What is its kinetic energy?
Can you explain pi to me?
83 as a percent?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
PLZZZ HELP !!!!!!!!!!!
PLZZZ HELP !!!!!!!!!!!
How would you describe the shape of the Elodea leaf cell?
Once the depth of snow and ice reaches more than 30 to 40 meters, the force of friction begins to pull a glacier downhill. True or False
How does meiosis I differ from meiosis II
The radius of the planet saturn is 6.03 × 107 m, and its mass is 5.68 × 1026 kg. a. find the density of saturn (its mass divided by its volume) in grams per cu