jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

I am really stuck on this question help me please
how long did it take for the declaration of independence to reach all the states?
what is the term called when it means to lacks properties of metal?
According to the author, Dr. Simons believes that frog counters should
Write an linear equation. Explain it in numbers please !! 20 points!!
A red blood cell is losing water to its surroundings is in:.
(PLEASE HELP I NEED TO PASS GIVING BRAINLIST) Why did unemployment increase in Africa during the Great Depression? The United States was purchasing fewer produc
In a common size income statement, the 100% figure is.
Why did de Kooning and Pollock have a rivalry? Question 5 options: It was because de Kooning married Elaine It was because de Kooning spent more time, some even
According to Thomas Malthus, the rate of population growth is _____, while the rate of subsistence growth is _____.