alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Will mark brainlist if right 15 pts
What makes an autobiography different from a memoir? A. the scope of the story B. the structure of the story C. the level of detail included D. the story’s
What happened after the Ionian revolt that led to the first battle of the Persian Wars? The Persians attacked Athens and left it in ruins. Darius I led the Pers
in slope intercept what do i do if the x and y are both negative
Do you guys know this???
Flooding can be a good thing because ___.
Exercise 614 Your class has been discussing whether receiving prizes for doing well at school is a good idea.Here are two comments from your classmates:Prizes a
Anthropologists deploy the method of ethnohistory to:_________. i. provide state officials a verifiable history of a particular community or group. ii. use pu
Does a precipitate form when aqueous solutions of lead(II) nitrate and potassium chromate are mixed? If so, write the formula of the precipitate.
If a clock gains 2 seconds per hour, how many many minutes will it gain in two days