smarty5187 smarty5187
  • 02-02-2019
  • Mathematics
contestada

Hannah paid $3.20 for 16 ounces of potato chips. Hank paid $3.23 for 17 ounces of potato chips. Who paid less per ounces?

Respuesta :

samsmith666 samsmith666
  • 02-02-2019

Answer:

Hank did. He only paid 3 more cents for 17 ounces so it must be Hank.



Answer Link
365804
365804 365804
  • 29-01-2022

Answer:

hank

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x in the figure above? ^^
What is 1/4+ 3/6? I am confused a bit
can someone answer all these for me pls
It will cost $ 8.94 for the ingredients to make one cake of 16 pieces. what is the unit cost of each piece of cake?
What did Mendel's cross-pollination of pea plants prove? A. Each parent only passes on one-half of its hereditary factors to the offspring. B. It takes four gen
How did rural and urban areas of the United States differ terms of values
if 4a - 1 = 5 and 2b - 8 = 17, what is the value of a + b?
Can anyone explain these? A rectangle has a perimeter of 36 in. The length and width are scaled by a factor 2.5. What is the perimeter of the resulting rectangl
T object]user: echoic memory and iconic memory are a part of the __________ memory
How to find x using trig ratios