lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

use an inch ruler, What is the length to the nearest inch
Making a promise to deliver a product and making sure it happens no matter what shows ______. a. Neatness b. Confidence c. Responsibility d. Honesty
To format the legend on the chart, use the ____
IF JOHN RAN A 5-KILOMETER MARATHON HOW LONG WAS THAT IN METERS?
refusal skills to protect your dignity self-esteem and values true or false
The Iliad, an account of the Trojan War, was written by .
Who is most closely associated with the development of computer operating system?
Which of the classifications for humans means that we have a hollow nerve chord? A) Class B) Kingdom C) Order D) Phylum
what is 89 divide into 4356
How did the United States try to help European nations devastated by World War I?