daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

My dog is just driving me up a wall; I can hardly stand his super-duper loud barking. would it be semi-formal formal or informal
Kendra's water bottle contains 2 quarts of water. She wants to add drink mix to it,but the directions for the drink mix givethe amount of water in fluid ounces.
LessonNavigatorPrintFeedback5. what is the volume of the cube?9 in9 in
What is one way the declaration appeals to ethos?
a carton of juice contains 64 ounces Ms. Wilson bought 6 cartons of juice. How many ounces of juice did she buy?
Thailand—formerly Siam is in Southeast Asia. correct incorrect
how would Germany most likely have been different between 1848 and 1871 if Prussia had not belonged to the German Confederation?
What does it mean to alter
what are two ways to help organize sentences
Find the product of -8 and -7. -1 1 56 -56